Zemplínska šírava v znamení B1

Ahojte,

tak po 4 mesiacoch pauzy som sa rozhodol, vybehnúť na niekoľko hodinovú krátku vychádzku k brehom mojej obľúbenej zväzovej vody a to Zemplínskej šíravy.

Pre lov som sa rozhodol vyskúšať južnú stranu nádrže. Od začiatku lovu fúkal silný nárazový vietor, a ktorý v niektorých chvíľach stážoval nahadzovanie , a teplota vody dosahovala 6 stupňov Celzia.  Na miesto , kde som lovil s oboma prútmi naraz som si nakobroval do väčšieho priestoru asi 30 až 40 guličiek B1 v priemere 20 mm.

Snažil som sa loviť čo najpresnejšie a preto som svoje prúty pred nahodením nameriaval a klipoval vlasec pre presné nahodenie svojich montáži . Na jednom s prútov   som chytal montáž ronnie rig s 12 mm pop up broskyňa, na druhý prút smerovala 20 mm neutrálne vyvážená gulička B1čky v dipe. Ku každej z montáži som používal malé atraktívne PVA s nakrušovaného boilies. Ryba spolupracovala, takmer okamžite a asi po pol hodinke od nahodenia sa ozval ľavý prút s montážou na ronnie rig a zdolávam prvého lysca tejto sezóny s váhou okolo 7 kilogramov, a ja do obeda zdolávam ďalších dvoch menších šupíkov na moju obľúbenú B1 a nestačím sa čudovať že ryby v tak studenej vode spolupracujú.

Okolo 15.00 prichádza opatrný záber na 20 mm B1 a hneď ako dvíham prút cítim pekný plynulý ťah ryby, ktorá prechádza zo strany na stranu a ja tuším že na mojom prúte sa nachádza určite jeden z tunajších krásavcov. Po asi 20 minútovom súboji sa na hladine objavilo telo mohutného šupináča a ja neverím vlastným očiam, pomaličky rybu navádzam do podberáka a vravím si začiatok sezóny ako z rozprávky. Po odvážení a rýchlej foto dokumentácii púšťam statného bojovníka s váhou viac ako 16 kilogramov do svojho kráľovstva.

Čo viac dodať 8 marec ako sa patrí.

Ďakujem Šírava s pozdravom Lukáš Tegi No Respect Kimot Team